В Україні розпочалося добровільне декларування доходів

З першого вересня 2021 в Україні стартувало одноразове добровільне декларування. Впродовж року українці зможуть, за бажанням, декларувати свої доходи, за які не були сплачені податки та сервісні збори.
Для тих, хто добровільно подає декларацію, діє податкова амністія. Тобто, декларант звільняється від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства. Так Державна податкова служба стимулює детінізацію української економіки та закликає громадян до співпраці.
Що треба вносити в декларацію
У декларації потрібно вказати майно, отримане в межах 1998 року – 1 січня 2021 року. Декларуються активи, які відповідають таким умовам:
-
квартири площею понад 120 кв. м,
-
будинки площею понад 240 кв. м,
-
автомобілі дорожчі за 2,5 млн грн,
-
земельні ділянки більші за 2 га,
-
нежитлові приміщення площею більші, ніж 60 кв. м,
-
кошти в обсязі понад 400 000 грн ($14 700).
За декларування активів, які знаходяться на території України, сервісний збір складатиме 5%, а за іноземні активи треба буде заплатити 7%. Вказувати джерела вписаних прибутків не потрібно.
Кому рекомендовано декларувати прибутки
Декларантами можуть бути як громадяни України, так і ті, хто наразі ними не є, але були резидентами на момент отримання доходів або об’єктів декларування. Винятками є особи, які:
-
були неповнолітніми на момент початку періоду добровільного декларування, або ж недієздатні особи, повна опіка над якими лежить на батьках або державі;
-
подавали декларацію або мали її подати бодай за один рік від 1 січня 2005 року;
-
перебувають під санкціями.
Як можна подати декларацію
Декларація подається онлайн в електронному кабінеті на сайті Державної податкової служби.
До заповнення декларації платнику потрібно створити в одному з українських банків спеціальний рахунок та розмістити там кошти, яких буде достатньо до сплати сервісного збору.
Дивіться детальну покрокову інструкцію про подання декларації у презентації.