Новости

Mastercard розробила інноваційну технологію безконтактних платежів Ecos

news-image

Розробники Mastercard анонсували нове покоління безконтактних платежів на основі квантостійкої технології. Розроблена специфікація Enhanced Contactless (Ecos) є першою в галузі захисту електронних платежів. Вона гарантує так само високий рівень безпеки, адаптуючись під впровадження нових платіжних рішень.

Така далекоглядність спричинена стрімким ростом частки безготівкових операцій від загальної кількості транзакцій. Так, у світі станом на третій квартал 2020 року вона склала 41%. А в Україні понад половини всіх безготівкових транзакцій (54%) відбулися безконтактно, як повідомили в НБУ.

У пресрелізі компанія виділила основні переваги технології Enhanced Contactless для користувачів та фінансових установ:

  • Підвищена зручність. Нові технологічні характеристики дозволять використовувати будь-який гаджет, що підтримує технологію NFC, як платіжний пристрій. Це позбавить покупців необхідності вставляти картки в зчитувач терміналу, а отже — носити з собою пластик. 
  • Підвищена конфіденційність. Нова специфікація гарантує вдосконалений захист під час обміну платіжними даними між карткою та терміналом оплати. Технологія Ecos ґрунтується на підвищених вимогах дотримання правил конфіденційності. Вона доповнить здобутки 3D-Secure та Click to Pay для ще кращої та безпечнішої взаємодії продавця та покупця. 
  • Підвищена швидкість. Завдяки залученню квантостійких технологій, робота алгоритмів нового покоління та сильних криптографічних ключів не займає багато часу – збережені стандартні пів секунди.

Усі цифрові гаманці, картки та термінали продовжать працювати так само, як зараз. Ecos діятиме за лаштунками та впроваджуватиметься за допомогою програмного забезпечення. Отже, ніяких додаткових чи нових пристроїв не знадобиться. 

Mastercard зауважує, що всі зміни будуть активовані поступово протягом наступних років, тому підприємці та споживачі можуть не хвилюватися, що впровадження викличуть збої в роботі.