Новости

В Україні з’явилася нова махінація з оформлення кредиту

news-image

Шахраї представляються роботодавцями та через месенджери виманюють у людей особисту інформацію, потрібну для оформлення кредиту. 

Для махінації використовують зазвичай популярні месенджери: Viber, Telegram, WhatsApp тощо. Після збирання достатньої кількості резюме “майбутніх працівників”, настає етап співбесід. Все відбувається доволі стандартно, як на справжній співбесіді: шахраї ставлять фахові питання, цікавляться освітою та досвідом роботи, уточнюють деталі вакансії. Наприкінці зловмисник каже, що перетелефонує, якщо кандидатура підійде.

А підходять звісно ж усі, хто відгукнувся на пропозицію роботи. Після цього кандидатам треба надіслати всі потрібні для працевлаштування документи: копія паспорту, фотографію власника з його паспортом, водійськими правами та ІПН.

Потім, з документами жертв, зловмисники користуються послугами онлайн-сервісів для отримання кредитів. Оскільки не всі кредитні організації ретельно перевіряють своїх клієнтів та використовують новітні способи для ідентифікації позичальника, у шахраїв часто виходить отримати бажані кошти.
Потерпілі лишають не тільки без роботи, а ще й з кредитом за плечима, який вони не брали. А довести власну непричетність буде дуже важко, оскільки вони самі віддали документи в руки зловмисникам.

Оскільки за період пандемії багато людей втратило роботу, то охочих, які вірять фейковим вакансіям, доволі багато. Тому весь процес відбувається добровільно, а кількість отриманих шахраями паспортних даних швидко росте. 

Тож будьте обережними у спілкуванні з потенційними роботодавцями. Завжди перевіряйте інформацію за кількома джерелами та не надсилайте особисті дані в месенджери, а лише на корпоративний імейл компанії, в яку працевлаштовуєтесь.