Новости

Новий сервіс SWIFT: тепер помилка в реквізитах отримувача – не проблема

news-image

Нещодавно компанія SWIFT анонсувала запуск нової функції, яка дозволятиме банкам перевіряти правильність реквізитів отримувача ще до безпосереднього переказу коштів. Це зменшить ризик надіслати кошти не тій особі, а також значно пришвидшить міжнародні перекази. 

Наразі помилки в IBAN або ж неправильно написане прізвище – найчастіші причини, з яких міжнародний переказ знаходить свого адресата набагато повільніше, ніж платежі в середині країни. Адже зазвичай похибки помічають на останніх етапах проведення платежу, а виправлення займає чимало часу.

Новий сервіс SWIFT дозволятиме банку-відправнику ще на перших етапах переказу уточнювати в банка-отримувача реквізити рахунку. Це стає можливим завдяки API-каналу, який розробила компанія. Схожа система перевірки переказів вже використовується всередині країн. 

Поки що компанія тільки тестує свій продукт. Повномасштабно більшість фінансових компаній зможе його використовувати не пізніше листопада 2022 року. У SWIFT збираються розповсюдити сервіс на 200 країн, понад 11 тис. фінансових установ та 400 млрд рахунків. 

У планах компанії на наступні два роки – працювати над удосконаленням своєї платформи, щоб досягти максимальної “безшовності” платежів за будь-якими напрямками по всьому світу. Зокрема, йдеться про збільшення ефективності скрізних платежів, зниження загальних видатків та надання фінансовим компаніям нових можливостей для оперативних світових переказів.