Новости

Ніякого дрібного шрифту в банківських договорах: нові вимоги НБУ

news-image

Національний банк України затвердив нові вимоги до укладання банківських договорів. Тепер співробітники фінансових установ повинні надавати клієнту більше інформації про послуги, а в договорах заборонено використовувати дрібний шрифт. Зміни торкнулися угод за споживчим кредитом, вкладу, депозиту, відкриття та ведення особистого рахунку, повідомляється на сайті Нацбанку.

Фінансові організації зобов'язані надавати повний опис послуги. Тепер в депозитному договорі має бути вказана конкретна дата повернення вкладу. А якщо банк має право продовжити термін дії депозиту, то цей пункт теж обмовляється в угоді. Що стосується кредитних договорів, тут, серед іншого, банк зобов'язаний конкретизувати умови зміни відсоткової ставки, прописувати всі додаткові послуги та їхню вартість.

Банкам заборонено додавати в договори пункти, які обмежують права споживачів подати скаргу або позов до суду. До того ж працівники фінансових установ не зможуть змінювати умови вже укладеного договору без відома клієнта, а також вимагати оплати ще не отриманих за договором послуг.

Головна вимога НБУ — співробітникам банку заборонено прописувати умови договору дуже дрібно. Щоб клієнт не впустив важливу інформацію, весь текст договору повинен бути набраний мінімум 11-тим шрифтом.

Мета вжитих заходів — забезпечити споживачів фінансових послуг повною інформацією, щоб вони могли більш свідомо й обдумано братися за укладення банківських договорів.

НБУ відзначає, що ці правила не стосуються публічних оферт. Нововведення поширюються тільки на документи, які споживач підписує індивідуально.

Фінансові установи зобов'язані перейти на нові стандарти роботи до 27 квітня 2021 року. Всі нововведення викладені в постанові Правління Національного банку від 22 січня 2021 року.