Новости

Небанківські фінансові установи розкриватимуть всю інформацію про кредити на сайті та в рекламі

news-image

Національний банк затвердив вимоги до необхідного розкриття інформації щодо умов та повної вартості споживчих кредитів. Мова йде про дані, які публікуються на офіційних сайтах фінансових установ та в рекламах кредитів і мікрокредитів. Про це сповіщає регулятор на своєму вебсайті

До 8 січня 2022 року небанківські фінансові установи із правом надавання споживчих кредитів мають розміщувати всю необхідну клієнту інформацію на своєму сайті. Дані мають бути в уніфікованій формі — файл, який можуть завантажити споживачі. 

Про що саме фінансова установа має повідомляти на сайті:

  • загальна вартість кредиту з усіма комісіями та платежами: зокрема комісії третіх осіб та платежі за супровідні послуги, наприклад, страхової компанії, державного реєстратора, нотаріуса, оцінювача; 

  • реальна річна відсоткова ставка;

  • терміни та суми;

  • умови дострокового повернення; 

  • штрафні санкції у разі порушення умов кредитування тощо.

Окрім умов кредиту та вартості споживач має знайти на сайті ще й детальну інформацію про саму установу. Зокрема, контакти  та відомості про ліцензію на послуги з надання кредитів.

Ще одна вимога регулятора — кредитний калькулятор. Через 6 місяців на всіх сайтах небанківських фінансових установ мають з’явитися спеціальні калькулятори, за допомогою яких клієнт зможе розрахувати свої витрати за кредитом відповідно до обраних умов кредитування. 

Також нові правила Нацбанку зобов’язують фінустанови транслювати в рекламах лише повну, перевірену інформацію. Тобто, використовувати тільки 0% чи 0,001% відсоткової кредитної ставки неприпустимо. Треба вказувати реальні відсоткові ставки, умови та терміни кредиту. Проте, це не стосується іміджевої реклами кредитних установ, в якій не вказуються конкретні умови споживчих кредитів. 

Завдяки нововведенням користувач матиме змогу порівняти умови кредитування різних сервісів та обрати найсприйнятніший для себе варіант.