Новости

Національний Банк створює реєстр колекторських компаній

news-image

Протягом наступних 2 місяців Національний Банк планує створити Реєстр колекторських компаній НБУ.  Усі компанії, які хочуть надавати послуги регулювання боргів за споживчими кредитами, будуть зобов’язані внести дані про себе до Реєстру, — повідомляється на сайті НБУ

На подавання документів колекторські компанії матимуть місяць – з 14 липня до 13 серпня. Для фінансових установ, що вже мають ліцензію на надання послуг факторингу та кредитування, перелік потрібних документів буде скорочений. Юридичним особам без ліцензії доведеться подавати повний пакет документів. 

На офіційному сайті Нацбанку вже з’явилася інформаційна сторінка, присвячена прийдешній реєстрації. Там зібрана детальна інформація щодо умов допуску на ринок колекторських установ, після 14 липня 2021 року. Саме з цього дня набуває чинності новий закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості”.

НБУ рекомендує перевірити свою компанію на відповідність новим вимогам репутації та структури власності ще до подання документів до Реєстру. 

Ті фінансові компанії, які не пройдуть реєстрацію, з 14 жовтня 2021 року не матимуть змоги регулювати прострочену заборгованість за кредитом. Усі договори кредитодавця з незареєстрованим колектором будуть недійсними.